„Wybieram wodę”

W klasach I – VI realizowany był w II semestrze ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” - wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Nadrzędnym celem programu było zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety.

W ramach tego projektu przeprowadzono cykl zajęć edukacyjnych dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez realizatora programu. Zrealizowano tematy: "Od kropli wody do organizmu człowieka", "Kropla cenniejsza niż złoto", "Ochrona zasobów wodnych". W trakcie ich realizacji uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie mieszka woda, do czego jest nam potrzebna, jakie jest znaczenie wody w organizmie człowieka, ile wody dostarczamy i tracimy w ciągu dnia, jak możemy ją oszczędzać, jakie są sposoby uzdatniania wody pitnej oraz jak dużo jest na Ziemi wody nadającej się do picia. W trakcie realizacji programu odbył się konkurs plastyczny w klasach I - VI pt. "Wybieram wodę, bo".

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Wiktoria Barłóg kl. III A
  • II miejsce - Julia Boryczka kl. III A i Marcin Węgrzyn kl. VI
  • III miejsce – Wiktoria Pietrzyk kl. III A i Oskar Zmarzły kl. IV

Dzięki realizacji programu uczniowie mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka, jak również zdrowego stylu życia oraz odżywiania. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce.

Włącz pokaz zdjęć