Wycieczka klasy I i klas III

W dniu 25 maja 2017 r. klasy I, III A i III B były na wycieczce w Bochni i Rzezawie. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni, gdzie uczniowie wzięli udział w żywej lekcji przyrody i zobaczyli wiele przepięknych okazów motyli. Później przejechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek w Rzezawie. Tam uczniowie odbyli niepowtarzalną podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem. Poznali fascynującą historię i przeżyli pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryli tajemnice dawnych rzemiosł, znajdowali właściwą drogę w labiryncie podziemnych korytarzy, rozwikłali zagadkę Zbója Szyca. Na zakończenie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy zajęć rodzinną tematyczną grę planszową. Zmęczeni zabawą uczniowie chętnie odpoczęli i zjedli kiełbasę z grilla. Pomimo, że pogoda nie dopisała, to dzieci świetnie się bawiły i wróciły z wycieczki zadowolone.

Włącz pokaz zdjęć