Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy i nauki nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów czas na wakacje. Zanim jednak udali się na zasłużony odpoczynek uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które w tym roku odbyło się w piątek, 23 czerwca.

Uroczystość rozpoczęła się udziałem społeczności szkolnej w mszy świętej, po której udaliśmy się do szkoły, aby wziąć udział w akademii i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się z wychowawcami. Na wstępie pani dyrektor Maria Barczyk przywitała wszystkich zgromadzonych uczestników uroczystości, podziękowała uczniom i nauczycielom za trud całorocznej pracy oraz podsumowała miniony rok szkolny. Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla wzorowych uczniów. Uczniowie z roczną 100% frekwencją otrzymali dyplomy, nagrodzeni zostali również uczniowie aktywnie biorący udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych. Najwyższa średnia ocen, wzorowe zachowanie, a także pracowitość, systematyczność w wywiązywaniu się z obowiązków i rzetelność to cechy, które pozwoliły dwójce uczniów z klasy VI: Oliwii Wajdzie i Maciejowi Bardelowi uzyskać stypendium ufundowane przez księcia Pawła Sanguszko, którego podczas uroczystości reprezentował pan Marek Ostrowski.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy VI, którzy pod kierunkiem pani Beaty Karpały wspierani muzycznie przez chór szkolny pod opieką pań: Doroty Wojtanowskiej, Beaty Karpały i Eweliny Flis przedstawili zebranym krótki program artystyczny.

Po zakończeniu akademii uczniowie przepełnieni radością z powodu zbliżających się wakacji odebrali jeszcze świadectwa od swoich wychowawców i pożegnali się ze szkołą na dwa miesiące. Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz regeneracji sił na przyszły rok szkolny!

Włącz pokaz zdjęć