Jasełka bożonarodzeniowe

22 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu wychowanków świetlicy, chóru szkolnego i kółka tanecznego, na które licznie przybyli rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski"

Tym utworem dzieci wprowadziły w magię świąt Bożego Narodzenia, czasu gdy stroimy choinkę, śpiewamy kolędy, składamy sobie życzenia i łamiemy się opłatkiem. Młodzi aktorzy w pięknych strojach Maryi i Józefa, Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli – przenieśli nas do ubogiej stajenki w której narodził się Jezus. Narodzonemu Jezusowi pokłonili się również uczestnicy kółka tanecznego, którzy zatańczyli przepiękny taniec śnieżynek oraz żywego krakowiaka. Jasełka były przeplatane kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór szkolny. Licznie zgromadzeni rodzice po zakończonym występie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Występ był naprawdę udany.

Następnie ks. Mateusz Wójcik odmówił wspólnie ze wszystkimi obecnymi modlitwę, oraz pobłogosławił opłatki. Ksiądz również zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewu kolęd akompaniując na gitarze.

Przeświąteczne spotkanie było też okazją, aby nagrodzić uczestników szkolnego konkursu na najładniejszy stroik oraz konkursu poezji religijnej.

Nie zabrakło również świątecznych życzeń i ciepłych słów, które przekazała wszystkim dyrektor szkoły, Maria Barczyk.
Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu Jasełka 2017