Młodzi Tarnowianie świętują Niepodległość w świetlicy szkolnej

W bieżącym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wychowankowie świetlicy uczestniczyli w Tygodniu Patriotycznym „Pociąg do Wolności”. W ramach świętowania Niepodległości dzieci mogły zapoznać się ze znaczeniem i historią tego święta. Dowiedziały się, czym jest „Ojczyzna” oraz poznały nasze symbole narodowe. Na koniec wykonały prace plastyczne: flagi oraz kotyliony w barwach narodowych, nauczyły się kilku pieśni patriotycznych: „Flaga”, „Piechota”, „11 listopada”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Uczniowie brali również udział w quizie historycznym, w którym najlepsza wiedzą wykazał się zespół w składzie:
    Karolina Kozłowska
    Julia Wiatr
    Aleksandra Kordzikowska
    Klaudiusz Krawczyk
    Xawier Sekuła.

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli także w rozgrywkach sportowych O Puchar Dyrektora Szkoły.
Na podsumowanie, na kółku teatralnym został przygotowany program artystyczny, w wymowny sposób prezentujący drogę Polaków do niepodległości.