Podsumowanie działań świetlicy szkolnej prowadzonych w ramach projektu Młodzi Tarnowianie świętują Niepodległość

We wtorek 14 listopada miało miejsce podsumowanie obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości odbywających się w świetlicy szkolnej w ramach projektu Młodzi Tarnowianie świętują Niepodległość. Wychowankowie świetlicy przedstawili montaż słowno – muzyczny, który obejmował treści historyczne, a także patriotyczne pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób zaprezentowano losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Spektakl dostarczył społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudził refleksję nad postawami patriotycznymi. Uczniowie poczuli przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie.

Podczas uroczystości pani Dyrektor wręczyła puchar dla najlepszej drużyny rozgrywek sportowych oraz nagrodziła medalami pozostałych uczestników. Następnie skierowała do uczniów kilka słów na temat pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, uświadomiła wszystkim jakie mamy dziś szczęście żyć w wolnym kraju.
Wspólnym śpiewaniem piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” zakończyły się obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

Projekt, w którym uczestniczyliśmy uświadomił uczniom, że droga Polaków do niepodległości nie była prosta i wymagała wielu ofiar, abyśmy mogli teraz spokojnie uczyć się i pracować. Już dziś nasi mali patrioci są gotowi do świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu Świętujemy Niepodległość