Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje powiatowe.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizowali Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum odbyły się 26 kwietnia 2018r. w hali widowiskowo-sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reprezentacja szkoły składała się z czterech osób (dwie uczennice klasy V - Nadia Rodak i Aleksandra Siembab oraz dwóch uczniów klasy IV B – Michał Wrona i Hubert Bartkowski).

Uczniowie pod opieką p. Stanisława Panka w szkole:

• rozwiązywali testy teoretyczne,
  • trenowali jazdę rowerem po miasteczku,
  • trenowali jazdę rowerem po szkolnym torze sprawnościowym,
  • doskonalili się w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W eliminacjach udział wzięło 40 uczniów z 10 placówek z terenu Tarnowa. Uczniowie rywalizowali w zakresie wiedzy teoretycznej, testu znajomości skrzyżowań oraz umiejętności poruszania się na rowerze po wyznaczonym torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych reprezentacja szkoły zdobyła II miejsce a indywidualnie I miejsce zajęła Nadia Rodak.

Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki wsparciu idei turnieju przez osoby zainteresowane problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym nagrody za zajęcie miejsc na podium były bardzo cenne, a najlepsi uczestnicy dodatkowo otrzymali kupony do realizacji w sklepach i pizzerii.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!