Wycieczka do Ojcowa

W dniu 28 maja 2018 roku klasa V pojechała na wycieczkę do Ojcowa. Przez cały czas zwiedzania towarzyszyła nam pani przewodnik, która z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadała o Ojcowskim Parku Narodowym.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Przyrodniczego, kolejno przeszliśmy do Jaskini Łokietka, która zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Stamtąd udaliśmy się do punktu widokowego Jonaszówka. Po drodze zobaczyliśmy także Bazar Warszawski, Jaskinię Krowią, Willę Gordona, Most na rzecze oraz Bazar Lwowski. W połowie wycieczki zeszliśmy na mały odpoczynek, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po nim uczniowie mieli okazję do zakupienia pamiątek oraz lodów dla ochłody. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Zamku w Pieskowej Skale, pod Maczugę Herkulesa, Młynnik oraz Młyn Boronia. Przez cały czas trwania wycieczki dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda. Pomimo dość napiętego planu zwiedzania, uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.