Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach.

30 maja 2018 r. uczniowie klasy III a i III b pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Muzeum Pszczelarstwa i Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" w Stróżach.

Miodowy dzień rozpoczął się od zwiedzania plenerowej kolekcji barci i uli, podczas którego uczniowie zdobyli wiadomości na temat historii bartnictwa i pszczelarstwa. Obejrzenie interaktywnej wystawy "Sekrety Ula", pozwoliło zapoznać się z wyglądem ula i jego wnętrzem oraz odkryć tajniki życia pszczelej rodziny. Dużą rodość sprawiły dzieciom warsztaty pszczelarskie, podczas których degustowali różne rodzaje miodów oraz mieli możliwość własnoręcznego wykonania pięknych świec z wosku. Kolejnym punktem programu była wizyta w wiejskiej zagrodzie, gdzie uczniowie wraz z gospodarzem oglądali i karmili zwierzęta. Niewątpliwą atrakcją była rekreacyjna przejażdżka wozem konnym po okolicy oraz jazda wierzchem na kucyku.

Po pysznym obiedzie, pod kierunkiem animatora, w "Pszczelej wiosce" odbyły się gry i zabawy ruchowe. Oczywiście na koniec nie można było zapomnieć o wykonaniu kilku pamiątkowych zdjęć oraz o zakupach w "Miodowej Spiżarni".

Wycieczka była bardzo udana. Po kilku atrakcjach w drodze powrotnej wszyscy szczęśliwi wrócili wieczorem do Tarnowa.