I szkolne zawody z pierwszej pomocy

Dnia 30 maja w naszej szkole odbyły się I szkolne zawody z pierwszej pomocy. Wzięły w nich udział trzyosobowe drużyny z klas V-VII. Uczestniczy mieli do wykonania zadania teoretyczne czyli test wiedzy oraz praktyczne czyli scenki symulacyjne. Zanim uczniowie wzięli udział w rywalizacji, przez kilka miesięcy uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy, prowadzonych przez Panią Natalię - ratownika medycznego. Uczniowie nabywali wiedzę i praktykę, aby móc potem uczestniczyć w rywalizacji. Potrafią ocenić stan poszkodowanego, udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, korzystać z defibrylatora AED.

Wyniki zawodów:
1 miejsce: Drużyna z klasy V: Nadia Rodak, Aleksandra Siembab, Karolina Starzyk- liczba zdobytych punktów: 164,6.
2 miejsce: Drużyna z klasy VII: Oliwia Wajda, Tomasz Burnat, Kacper Kukiełka- liczba zdobytych punktów: 145.
3 miejsce: drużyna z klasy V: Miłosz Kłósek, Marcel Szczurek, Oskar Zmarzły- liczba zdobytych punktów: 140.
4 miejsce: drużyna z klasy VII: Martyna Olech, Wiktoria Roszczyńska, Marcin Węgrzyn- liczba zdobytych punktów: 116.
5 miejsce: drużyna z klasy VI: Patrycja Mitera, Wiktoria Wojna, Katarzyna Zając- liczba zdobytych punktów: 95,5.
6 miejsce: drużyna z klasy VI: Nikola Sajdak, Natalia Sznajder, Paweł Pyrdek.

Maksymalna ilość punktów jaką zawodnicy mogli zdobyć to 198.