Świętujemy Niepodległość

Społeczność szkolna SP 10 świętując odzyskanie Niepodległości Polski włącza się w różnego rodzaju inicjatywy zarówno o charakterze ogólnopolskim jak i lokalnym. W piątek 9 listopada o symbolicznej godzinie - 11.11 wraz z uczniami ze szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn narodowy. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia było Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Święto Niepodległości 11 listopada w Tarnowie, rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Bazylice Katedralnej. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Nasi przedstawiciele wraz z Pocztem Sztandarowym również wzięli udział w tych uroczystych obchodach.

Inne formy świętowania to konkurs plastyczny w SP 10, „Drzewo Niepodległości”, na którym uczniowie mogli złożyć swoje deklaracje – „100 dobrych uczynków na stulecie niepodległości”, czy gazetka szkolna „Bliżej Historii”- „Ojcowie Niepodległości” oraz „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. Laureaci konkursu plastycznego zostali nagrodzeni przez panią dyrektor i organizatorów.