Dzień Sybiraka

17 września dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym świętowali Dzień Sybiraka.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej mszą świętą w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie został odczytany Apel Pamięci, odśpiewany „Hymn Sybiraków” i „Rota”. Pani dyrektor wraz z delegacją nauczycieli i uczniów złożyła wiązankę pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu oddając cześć poległym za Ojczyznę.

Obchody Dnia Sybiraka zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowie oraz młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, który zaprezentowany został w auli Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Scenariusz programu oraz utwory muzyczne uczniowie dedykowali wszystkim Sybirakom, którzy świętowali 90. rocznicę powstania Związku Sybiraków.