DKK w Szkole Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki!

We wrześniu 2018 r. powstał Dyskusyjny Klub Książki dla uczniów naszej szkoły.

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich – działają w całej Polsce; są organizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

To propozycja dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach w miłym towarzystwie i przyjaznej atmosferze. Spotykamy się, aby dyskutować o wybranej książce, gawędzić przy herbatce i dobrze się bawić!

Dyskusyjne kluby to także spotkania z autorami, być może i my będziemy gościć jakąś pisarkę lub pisarza, a tymczasem spotkaliśmy się w DKK już dwukrotnie - w gronie nastoletnich miłośników dobrej literatury, by czytać książki i rozmawiać o nich.

W roku szkolnym 2018/19 przed nami kolejne ciekawe lektury, miłe spotkania, dyskusje i dobra zabawa w gronie klubowiczów.