Konferencja naukowa "Wychowanie ku wolności"

19 października 2018r. w Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyła się konferencja naukowa „Wychowanie do wolności czynnikiem budowania szkoły jako wspólnoty kształcącej dla niepodległej”, w której udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i studenci tarnowskich przedszkoli, szkół i uczelni. W czasie konferencji prelegenci m.in. z Warszawy i Krakowa poruszyli tematykę wychowania do wolności jako czynnika, który kształtuje naszą niepodległość. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bardzo mocno zaznaczone zostały podczas wykładów, dyskusji i prezentacji szkół i przedszkoli. Organizując swoje stoisko nasza szkoła, miała okazję zaprezentować działania promujące wychowanie patriotyczne i kształtowanie postaw patriotycznych w codziennym wychowaniu naszych uczniów.