Nasi uczniowie w Powiatowym Turnieju BRD

W dniu 26 kwietnia 2019 odbył się etap powiatowy 42. Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Rywalizacja indywidualna obejmowała test z zakresu ogólnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz ze znajomości zasad bezpiecznego zachowania się na skrzyżowaniach, a także umiejętności praktycznych jazdy na rowerze po torze przeszkód. Punkty zdobyte indywidualnie zsumowano wraz z punktacją za umiejętności związane z udzieleniem przez drużynę pierwszej pomocy w konkretnej sytuacji zadaniowej. Zawodnicy - 25 drużyn z całego powiatu walczyli w dwóch kategoriach wiekowych.

Podczas trwania zawodów nasi uczniowie dzięki Fundacji Prodriver mogli doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznać się ze skutkami jazdy bez zapiętych pasów i po spożyciu alkoholu. Poznali też metody pracy technika kryminalistyki. Najmłodsi zapoznawali się ze sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie.

W samo południe obejrzeliśmy pokaz ratownictwa drogowo-medycznego.

Drużyna naszej szkoły w składzie:

• Nadia Rodak,
  • Aleksandra Siembab,