Klasa II na warsztatach „Uwaga! Pociąg”

W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klasy II udali się do Muzeum Okręgowego - Galerii Panorama na zajęcia „Uwaga! Pociąg!”.

Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną ukazującą rozwój kolei w Polsce oraz zasady bezpieczeństwa na dworcu i w pociągu. Po jej zakończeniu uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą historii kolei. Później wzięli udział w grze Budujemy Kolej Galicyjską, podczas której budowali z klocków połączenia kolejowe łączące pięć największych miast leżących wzdłuż historycznej trasy Kolei galicyjskiej (1856-1861) Kraków - Lwów.

Na koniec zajęć uczniowie wykonali obrazki przedstawiające dworzec w Tarnowie. Dzieci doskonale się bawiły, poszerzając swoją wiedzę o zagadnienia związane z koleją.