Zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania ósmych klas przebiegała w dwóch etapach: 18 czerwca 2019 r. podczas uroczystej akademii uczniowie klas ósmych podziękowali rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie i edukację: ”jest to nasz ostatni dzień w szkole, która była naszym drugim domem, w której czuliśmy się potrzebni, ważni, doceniani, a u Was znajdowaliśmy życzliwość i zrozumienie”.

Podczas tej uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkolnego oraz uroczyste ślubowanie złożone przez uczniów klas ósmych. Piękne słowa pożegnania wygłosiła do uczniów przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Minorczyk -Zając. Następnie podczas części artystycznej uczniowie klasy ósmej zaprezentowali skecz, w którym przedstawili scenki z życia szkoły oraz wzruszającą prezentację zawierającą zdjęcia z ośmioletniego pobytu w szkole.

W kolejnym dniu 19 czerwca p. dyrektor podziękowała wszystkim za trud całorocznej pracy, podsumowała miniony rok szkolny, pożegnała uczniów klasy ósmej i wręczyła świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie, których średnia ocen przekroczyła 5,0, mieli osiągnięcia na rzecz szkoły i brali udział w akcjach charytatywnych: Marcin Węgrzyn, Maciej Bardel, Oliwia Wajda, Kacper Kukiełka i Kinga Bugaj zostali wpisani do pamiątkowej Złotej Księgi. Dwoje uczniów szczególnie wyróżniających się: Kacper Kukiełka i Katarzyna Zając otrzymali stypendium ufundowane przez księcia Pawła Sanguszko, którego podczas uroczystości reprezentował p. Marek Ostrowski. Uroczystość uświetnił chór szkolny. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęły się wakacje!