Święto Patrona Szkoły

W czwartek, 25 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Święto Patrona naszej Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe Związku Sybiraków w Tarnowie i Szkoły Podstawowej nr 10 oraz cała społeczność szkolna. Po zakończonej mszy św. nastąpił przemarsz do szkoły, złożenie wiązanki pod tablicą pamiątkową poświęconą Romanowi "Sybirakowi" Sanguszce i odśpiewanie hymnu państwowego.

Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Maria Barczyk powitaniem gości oraz okolicznościowym przemówieniem. Następnie zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Śladami Romana „Sybiraka” Sanguszki”, który zorganizowała p. Wanda Patuła oraz p. Jolanta Żurowska. Nagrody i dyplomy otrzymali:

I miejsce Katarzyna Zając z klasy VII
II miejsce Hubert Bartkowski z klasy V
III miejsce Nadia Rodaki z klasy VI

Wyróżnienia otrzymali także:

• Bartłomiej Grodowicz kl. VI,
  • Nikola Sajdak kl. VII
  • Patrycja Mitera kl. VII

Wyróżnione i nagrodzone prace można było obejrzeć na wystawie prac konkursowych na I piętrze naszej szkoły.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas V i VII oraz szkolny chór.