Klasa I na warsztatach integracyjno – artystycznych.

W dniu 15 maja 2019 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą udali się do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Klikowej na zajęcia integracyjno-artystyczne. Warsztat zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Dzieci zwiedziły ośrodek i znajdujące się w nim pracownie: plastyczną, rękodzieła artystycznego, szkła artystycznego, gospodarstwa domowego, reedukacji, ramiarską, usprawniania ruchowego, aktywności społeczno-zawodowej, ogrodniczo-florystyczną. Wszyscy podziwiali przepiękne prace i wytwory wychowanków Ośrodka.

W dalszej części pierwszaki wzięły udział w zajęciach plastycznych. Uczniowie wykonywali biżuterię - bransoletki, aniołki z koralików, zakładki do książek, serca i ptaki z filcu dla mam. Mieli też możliwość zagrać w tenisa stołowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy chętnie zjedli kiełbaski z grilla.

Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poszerzyły swoją wiedzę na temat integracji z osobami niepełnosprawnymi. Wróciły z tej wycieczki bardzo zadowolone.