Klasy I i II na wycieczce w Bochni i Borku

W dniu 20 maja 2019 r. klasy I i II były na wycieczce w Bochni i Borku. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni, gdzie uczniowie wzięli udział w żywej lekcji przyrody i zobaczyli wiele przepięknych okazów motyli.

Później przejechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek. Tam uczniowie odbyli niepowtarzalną podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem. Poznali fascynującą historię i przeżyli pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryli tajemnice dawnych rzemiosł, znajdowali właściwą drogę w labiryncie podziemnych korytarzy, rozwikłali zagadkę Zbója Szyca.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali rodzinną tematyczną grę planszową. Zmęczeni zabawą uczniowie chętnie odpoczęli i zjedli kiełbasę z grilla. Pogoda dopisała, dzieci świetnie się bawiły i wróciły z wycieczki zadowolone.