Klasa VIII na wycieczce w Mszanie Dolnej.

W dniach 27 i 28 maja klasa ósma przebywała na wycieczce rekreacyjno-turystyczno-krajoznawczej w Mszanie Dolnej. Po zakwaterowaniu w Ośrodku Szkoleniowo Rekreacyjnym PCK mieliśmy zamiar udać na górę Lugoboszcz, jednak warunki pogodowe wpłynęły na zmianę planów i odbyliśmy pieszą wycieczkę po okolicy, następnie udaliśmy do Mszany Dolnej.

Mszana Dolna jest pięknie położonym wśród Beskidów i Gorców małym miastem. Zapoznaliśmy się z historią miasta, zwróciliśmy uwagę na zrewitalizowany Rynek, który przed wojną pełnił funkcję targowiska. Widzieliśmy kościół parafialny w stylu neogotyckim pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowany w latach 1891 –1901 oraz piękny park dworski. W drodze do naszego ośrodka, przy drodze prowadzącej na szczyt Lubogoszczy, zachwyciliśmy się śliczną, murowaną kapliczką, zwaną potocznie kapliczką przy Antoszówce (na bocznych ścianach kapliczki znajdują się freski z XIX w.).

Wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku: śpiewaliśmy piosenki i graliśmy w gry integracyjne zajadając smaczne kiełbaski. Gdy ściemniło się odbyła się na terenie ośrodka gra terenowa:„Poszukiwanie Skarbu”. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, otrzymali mapę i z latarkami udali się na poszukiwania. Skarb został odnaleziony i dość szybko skonsumowany.

Następnego dnia po śniadaniu spędziliśmy czas na zajęciach rekreacyjno – sportowych na terenie ośrodka (zajęcia taneczne, bilard, gry planszowe, piłkarzyki, tenis stołowy). Po obiedzie zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.