Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020

Wakacje minęły jak sen kolorowy...

Uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczęciu roku szkolnego tradycyjnie towarzyszyła msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP, po której uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. Szczególnie gorąca atmosfera panowała jednak w sali gimnastycznej, w której uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Krótki program artystyczny przygotowały pod kierunkiem wychowawców: p. Ewy Oleksy i p. Eweliny Flis i przedstawiły klasy Va i VIa, którym pożegnaliśmy wakacje i tanecznym krokiem wkroczyliśmy w nowy, pełen wyzwań rok szkolny. Uczniowie przypomnieli również o przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając heroizm Polaków walczących o wolność Ojczyzny. Była to chwila refleksji nad życiem i zadumy nad ludzkim losem. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, p. Maria Barczyk szczególnie serdeczne słowa kierując do najmłodszych uczniów, zaczynających swoją przygodę z edukacją, dla których nadchodzi czas wielkich zmian w życiu. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, którzy powitali ich i przekazali najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą,
odnajdywaniem siebie oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.
Niech szkoła będzie dla Was miejscem radości i wielu przyjaźni!