Dyskusyjny Klub Książki wznowił swoją działalność

Maria Dąbrowska powiedziała kiedyś: "Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. "I po to, by o takich "cudach" rozmawiać, spotkali się dzisiaj uczniowie klasy szóstej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

DKK, działający w naszej szkole od roku, powstał z myślą o tych, którzy lubią czytać książki i o nich rozmawiać, poznawać nowe gatunki literackie i nowych autorów, a w ramach cyklicznych spatkań wymieniać spostrzeżenia i opinie o przeczytanej książce.

Tym razem "klubowicze" dzielili się wrażeniami po lekturze "Kawy z kardamonem" Joanny Jagiełło - współczesnej polskiej pisarki i autorki poczytnych powieści dla młodzieży. "Kawa z kardamonem" to kilka miesięcy z życia pewnej mieszkającej w Warszawie nastolatki o imieniu Linka. Linka to skrót od Haliny, którego to imienia dziewczyna, oczywiście, nie znosi. Linka mieszka z mamą, ojczymem i bratem Kazimierzem, zwanym Kajem. Prowadzi raczej beztroskie życie, które pewnego dnia zostaje zakłócone zniknięciem matki, za którym to, jak sie okazuje, kryje się rodzinna tajemnica sprzed lat...

Miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie.