Pamiętamy i czcimy naszych bohaterów – 17 września – Dzień Sybiraka

Modlitwą i zapaleniem zniczy na Starym Cmentarzu w Tarnowie, a następnie Mszą Świętą w tarnowskiej katedrze rozpoczęły się obchody 80. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę.
To właśnie na 17 września przypada dzień, w którym szczególnie upamiętniamy poległych i pomordowanych na Wschodzie. Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu odbyły się główne uroczystości, w których wzięli również udział przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z Pocztem Sztandarowym. Druga część uroczystości odbyła się w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony tamtym wydarzeniom.