Szkoła do hymnu! – SP 10 w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewało 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Wśród nich byli również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którzy wspólnie, przed budynkiem szkolnym, podczas ceremonii podniesienia flagi państwowej na maszt odśpiewali hymn państwowy. Udział w akcji "Szkoła do hymnu" zgłosiły także szkoły polskie z zagranicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.