Klasa V a na warsztatach w Castoramie

2 października 2019r. uczniowie klasy V a uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez CASTORAMĘ Tarnów.

Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Podczas pogadanki poświęconej tematyce drewna dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania od momentu posadzenia drzewa, aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. Natomiast tematem zajęć praktycznych były karmniki dla ptaszków z drewna.

Z pomocą wykwalifikowanego pracownika CASTORAMY pani Marty Kopeć, uczniowie wykonali fantastyczne karmniki. Każda praca została wykonana bardzo starannie i ozdobiona według własnego pomysłu. Po wykonaniu zadania uczniowie otrzymali drobne upominki oraz zabrali ze sobą wykonane karmniki.

Warsztaty okazały się dla uczniów wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji, nowej wiedzy i wrażeń.